Poradnik kandydata

Decydujące jest pierwsze wrażenie. Co ważniejsze; można je zrobić tylko raz. Pod pojęciem pierwszego wrażenia kryje się zarówno czytelnie przygotowane CV, jak i udział w rozmowie rekrutacyjnej.

 

CV

 

CV ma nam pomóc zaprezentować się z tej najlepszej, profesjonalnej strony.

 

Dobrze przygotowane CV powinno być przejrzyste i schludne; standardowa czcionka, brak ozdobników i obrazków, oszczędność w stosowaniu kolorów i wytłuszczeń.

 

Nie przesadzaj z ilością wykonywanych obowiązków. Zamiast wydłużać ich listę, skup się na kilku najważniejszych – pisząc o nich, postaraj się przekonać czytającego, że wykonywałeś je skutecznie.

 

Niejasne informacje o terminach ukończenia szkół lub okresach zatrudnienia. Wiarygodny kandydat to taki, który prezentuje swoje doświadczenia i kompetencje mając na uwadze oczekiwania pracodawcy.

 

Aktualizuj informacje, wraz z upływem czasu skracaj informacje o pierwszych miejscach pracy, opisuj rzetelnie ostatnie dwa-trzy.

 

Wysyłając e-maila, pamiętaj o wpisaniu w jego tytuł stanowiska, na które aplikujesz – nie każ rekrutującemu domyślać się, jaką pracą jesteś zainteresowany.

 

Pamiętaj o zamieszczeniu klauzuli o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych – bez tego, nie mamy prawa wykorzystywać Twoich danych w trakcie prowadzonego procesu rekrutacyjnego.

 

Rozmowa rekrutacyjna

 

Podstawowym narzędziem selekcyjnym wykorzystywanym w naszej firmie jest rozmowa kwalifikacyjna.

 

Podczas pierwszej rozmowy będziemy chcieli poznać Cię nieco bliżej. Czego możesz się spodziewać? Padną pytania dotyczące Twoich wcześniejszych doświadczeń zawodowych, umiejętności, ale również motywacji do podjęcia współpracy z firmą Bama oraz oczekiwań względem pracy. Jeżeli na danym stanowisku jest wymagana znajomość języka angielskiego, fragment rozmowy odbędzie się w tym języku.

 

Pierwsza rozmowa to niepowtarzalna okazja, by przekonać nas, iż jesteś najlepszym spośród wszystkich kandydatów. Poza tym, masz bezpośrednią możliwość uzyskania informacji o specyfice pracy na stanowisku, na które aplikujesz. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Przygotuj się do spotkania – dowiedz się jak najwięcej na temat firmy; jej produktów, działalności, sytuacji na rynku.

 

Pamiętaj o mowie ciała i uśmiechu; komunikaty niewerbalne stanowią ponad 70% przekazu, to, co mówimy, to niecałe 30%.

 

Nie spóźnij się na umówione spotkanie – sprawdź ile czasu potrzebujesz na dojazd do naszego zakładu w Stanowicach.

 

Kolejnym etapem jest spotkanie z szefem danego działu. To szansa, aby ponownie zaprezentować swoje kompetencje i jeszcze lepiej poznać firmę Bama Europa.

 

Po podjęciu decyzji o wyborze Kandydata przygotowujemy ofertę zatrudnienia, która precyzuje warunki zatrudnienia.